Česká Republika

ING Wholesale Banking

Česká republika je nejvyspělejší součástí skupiny rozvíjejících se středoevropských ekonomik a v HDP na obyvatele a ukazatelích rizika země předčí dokonce i některé západoevropské státy. Přispívá k tomu také schopnost přilákat velký objem přímých zahraničních investic před vstupem do Evropské unie i po něm, rozvinutá infrastruktura a široká dostupnost vzdělané, kvalifikované pracovní síly. Těžiště ekonomické aktivity spočívá ve výrobě a strojírenství, zejména v oblasti automobilů, obráběcích strojů, strojního zařízení, skla a zbraní. K hlavním obchodním partnerům patří Německo, Slovensko, Polsko, Francie a Itálie.

Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992. ING byla jednou z prvních mezinárodních bank na českém trhu a v průběhu let si zde vybudovala silnou pozici v oblasti komerčního bankovnictví. ING WB uspokojuje všechny bankovní potřeby společností, velkých nadnárodních korporací i finančních institucí, svou komplexní nabídkou bankovních produktů a služeb. Mezi jejími zákazníky je mnoho předních českých i zahraničních společností.
Ať už jste klientem z řad institucí nebo firem, ING vám může pomoci posunout se vpřed ve vašem podnikání. Můžete od nás očekávat proaktivní a oddaný přístup směrem k našim zákazníkům. Vaší kontaktní osobou je Relationship manažer, který vám zprostředkuje přístup ke všem produktovým specialistům, odborníkům v oboru a řešením upraveným na míru. Pokud tedy potřebujete podporu zkušené a uznávané banky, obraťte se na nás.

  • Rozvinuté a silné hospodářství
  • Vedoucí postavení na trhu podnikových úvěrů, kapitálových trhů a služeb treasury
  • Zaměření na klienty – jediná kontaktní osoba – služby upravené na míru  
  • Síť produktových specialistů a sektorových odborníků
  • Aktivní v České republice od roku 1992

Kontaktujte nás

Podrobné informace o našich produktech a službách vám rádi poskytneme na kontaktech:


Naše produkty

Financování pro vaše podnikání (0)

Podnikové úvěry

Díky úvěrům získáte financování pro realizaci velkých investic. ING Commercial Banking vám rychle zajistí požadovaný úvěr.

Více informací

Trhy dluhového kapitálu

Využijte možnosti navýšení kapitálu a rozšiřte si svá řešení financování o investice do dluhového kapitálu. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Financování dodavatelského řetězce

Zajištění hladkého fungování dodavatelského řetězce prostřednictvím kvalitního financování, od místa původu až po místo určení. Vylaďte svůj dodavatelský řetězec pomocí ING Wholesale Banking.

Více informací

Strukturované financování exportu

Zabezpečte svůj majetek díky dlouhodobému strukturovanému financování exportu. ING WB vám pomůže snížit rizika a strukturovat investice.

Více informací

Infrastruktura

Kvalitním zajištěním rizik dosáhnete trvalého zhodnocení vašich investic do infrastruktury. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Kovy a energie

Prostřednictvím strukturovaných transakcí v oblasti kovů a energií dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Přírodní zdroje

Pomocí strukturovaných transakcí v oblasti přírodních zdrojů dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Energie a rozvodné podniky

Více kapitálu znamená, že můžete rozvíjet nebo transformovat vaše činnosti v oblasti energií a distribuce a lépe plnit přísné normy a cíle. ING CB vám může pomoci.

Více informací

Telekomunikace, média a technologie

Pomocí strukturovaných transakcí v oblasti telekomunikací, médií a technologie dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking vám může pomoci - přečtěte si více informací.

Více informací

Financování přepravních aktiv

Efektivní financování vašich potřeb v oblasti dopravy a logistiky pro zvýšení efektivity dodavatelského řetězce. ING Wholesale Banking vám může pomoci.

Více informací

Řiďte svá rizika a aktiva (0)

Přebytečná hotovost

Má-li vaše společnost přebytečnou likviditu a chce investovat do krátkodobé, střednědobé či dlouhodobé budoucnosti, ING Wholesale Banking vám může pomoci.

Více informací

Zajištění úrokového rizika

Využijte zajištění úrokového rizika k rozložení rizik a ke zvýšení likvidity. ING Commercial Banking vám může pomoci

Více informací

Komodity (deriváty)

Podniky s expozicí vůči komoditám se na volatilních komoditních trzích dnes a denně potýkají s nejistými cenami. Podívejte se, jak vám ING WB může pomoci.

Více informací

Zajištění inflačního rizika

Inflační deriváty pomáhají s rozložením či řízením inflačních rizik a tedy i se zlepšením likvidity. ING Wholesale Banking nabízí řadu způsobů, jak se zajistit proti inflačnímu riziku.

Více informací

Úvěrové riziko (deriváty)

Produkty pro zajištění úvěrového rizika a finanční řešení přispívají k řízení úvěrového a finančního rizika jak na rozvinutých, tak na rozvíjejících se trzích.

Více informací

Vlastní kapitál (deriváty)

Tento způsob financování umožňuje zvýšení kapitálu, omezení rizik a získání peněžních prostředků. ING Commercial Bank má strategie na míru vašim potřebám.

Více informací

Řešení vašich provozních potřeb (0)

Platby a inkasa

Ať už jsou vaše platby a inkasa domácí nebo mezinárodní, urgentní nebo nenaléhavé, ING je zde pro potřeby vaší instituce pro provádení vašich transakcí.

Více informací

Bankovní kanály

Bankovní kanály usnadňují vaše řízení hotovosti. ING Commercial Banking vám může pomoci prostřednictvím mnoha on-line bankovních kanálů.

Více informací

Payment factory

Snížení počtu transakcí ušetří vaší bance nebo společnosti čas a peníze. ING Payment Factory to udělá za vás.

Více informací

Řízení likvidity

Jako mezinárodní společnost víte, jak složitý cash management může být. ING může pomoci řídit vaše rizika a platby tím, že zajistí vaši likviditu na optimální úrovni.

Více informací

Akreditivy, inkasa a záruky

Získejte extra jistotu a ochranu při vašich mezinárodních obchodních transakcích s akreditivy, inkasy a zárukami.

Více informací

Rozšiřte své podnikání (0)

Financování akvizic

Podnikové akvizice můžou vést k rastu a zvýšení cen akcí. ING Wholesale Banking může pomoci strukturovat a financovat vaše akvizice.

Více informací

Vaše práva při provádění plateb v Evropě

November, 2019

Díky pravidlům EU vaše elektronické platby nejen zlevňují, ale jsou i snazší a bezpečnější.

Více informací

Tým ING naběhal na Teribearu 3,7 tis. km

September, 2019

Jako každý rok se zaměstnanci banky ING sešli na pražském Vítkově, aby svými sportovními výkony podpořili charitativní akci Teribear hýbe Prahou.

Více informací

ING vykazuje čistý výsledek za 1. kvartál 2019 ve výši 1 119 milionů eur

May, 2019

ING vykazuje čistý výsledek za 1. kvartál 2019 ve výši 1 119 milionů eur

Více informací

ING vykazuje za 3. čtvrtletí 2018 čistý zisk 776 mil. eur

November, 2018

ING vykazuje za 3. čtvrtletí 2018 čistý zisk 776 mil. eur

Více informací

ING vykazuje čistý výsledek za rok 2018 ve výši 4 703 milionů eur; čistý výsledek za 4. čtvrtletí roku 2018 je 1 273 milionů eur

October, 2018

ING vykazuje čistý výsledek za rok 2018 ve výši 4 703 milionů eur; čistý výsledek za 4. čtvrtletí roku 2018 je 1 273 milionů eur

Více informací

ING dosáhla dohody s nizozemskými úřady ve věci narovnání regulatorních nedostatků v obchodní činnosti ING Netherlands

September, 2018

ING dnes oznámila, že uzavřela smír s nizozemským státním zastupitelstvím ve věci již dříve uzavřeného vyšetřování, které se týkalo různých požadavků souvisejících s přijímáním nových klientů a prevencí praní špinavých peněz a korupce.

Více informací

Společnost ING vykázala za 1. čtvrtletí 2018 čistý hospodářský výsledek ve výši 1,225 milionu eur

August, 2018

Společnost ING vykázala za 1. čtvrtletí 2018 čistý hospodářský výsledek ve výši 1,225 milionu eur

Více informací

Spojení zábavy a dobrého skutku? ING Bank při celofiremním teambuildingu dokázala, že to jde

July, 2018

Teambuilding mívá tradičně podobu aktivit, jejichž cílem je zaměstnance zabavit a věnovat jim veškerou pozornost. Proč to ale nezkusit jinak? V ING Bank se letos rozhodli princip teambuildingu trochu pootočit a společně se pustili do revitalizace prostoru Kasáren Karlín.

Více informací

Hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler členem Výboru pro rozpočtové prognózy

April, 2018

Hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler členem Výboru pro rozpočtové prognózy

Více informací

Společnost ING vykazuje čistý hospodářský výsledek za rok 2017 ve výši 4.905 milionů EUR

January, 2018

Základní hospodářský výsledek ING před zdaněním za 4. čtvrtletí 2017 činí 1.560 milionu EUR; základní hospodářský výsledek před zdaněním se za fiskální rok 2017 zvýšil o 2,4 % oproti roku 2016.

Více informací

Za 3. čtvrtletí 2017 ING vykázala čistý zisk ve výši 1 376 mil. eur

November, 2017

ING zaznamenává setrvalý obchodní růst a dále zrychluje naplňování priorit strategie Think Forward.

Více informací

ING Bank při slavnostním ceremoniálu převzala prestižní ocenění Nejlepší banka světa 2017

October, 2017

ING BANK CENA 2017 BEST BANK NEJLEPŠÍ BANKA

Více informací

First ING Automotive Conference was a great success

July, 2017

V minulém týdnu jsme pro naše aktivní i potenciální klienty ve spolupráci s Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou.

Více informací

Čistý výsledek ING za 1. čtvrtletí 2017 dosahuje 1 143 mil. eur

May, 2017

Počet primárních klientů vzrostl: čistý růst hlavních úvěrových byznysů o 5,7 mld. eur a čistý příliv klientských vkladů na úrovni 6,7 mld. eur

Více informací

Základní čistý hospodářský výsledek ING v roce 2016 činil 4,976 mil. eur a dividenda za tentýž rok dosáhla 0,66 eura na kmenovou akcii

February, 2017

ING získala více než 1,4 mil. nových retailových klientů a počet těch, pro které je hlavní bankou, vzrostl o 8,1 % na 9,7 mil. eur.

Více informací

Prestižní ocenění Globální banka roku 2016 získala ING Bank

January, 2017

ING Bank byl udělen prestižní titul Global Bank of the Year 2016 / Globální banka roku 2016. Toto významné ocenění bankovních institucí Best Bank Awards uděluje každoročně časopis The Banker.

Více informací

Základní čistý hospodářský výsledek ING za třetí čtvrtletí roku 2016 činí 1 336 mil. eur

November, 2016

V čistém vyjádření vykázala ING Bank ve třetím čtvrtletí 2016 růst hlavních úvěrových byznysů o 3,6 mld. eur a přilákala čisté klientské vklady o objemu 2,0 mld. eur

Více informací

Pro Teribear hýbe Prahou běhal téměř každý druhý z ING Bank Pro Teribear hýbe Prahou běhal téměř každý druhý z ING Bank

September, 2016

Tým ING Bank podpořil svými sportovními výkony charitativní akci Teribear hýbe Prahou. Zaměstnanci naběhali či nachodili 1 871 kilometrů.

Více informací

Vedení české ING Bank přebírá Isold Heemstra

September, 2016

ING Bank v ČR má od začátku září 2016 nového generálního ředitele. Stal se jím Isold Heemstra (42), který v barvách ING působí od roku 2002. Do Prahy přichází z německé ING-DiBa

Více informací

Základní čistý hospodářský výsledek ING za druhé čtvrtletí roku 2016 činí 1 417 milionů eur

August, 2016

ING získala v prvním pololetí roku 2016 přibližně 650 000 nových retailových zákazníků a získala přibližně 350 000 zákazníků primárního bankovnictví. Ve druhém čtvrtletí roku 2016 došlo k nárůstu úvěrů o 14,8 miliard eur díky poskytování finančních prostředků klientům napříč regiony a sektory.

Více informací

Základní čistý hospodářský výsledek ING za první čtvrtletí roku 2016 činí 842 mil. eur

May, 2016

Čistý výsledek ING Group za první čtvrtletí 2016 dosáhl, se započtením zisku z lednového prodeje NN Group, 1,257 mil. eur (0,32 eur na akcii).

Více informací

Čistý zisk ING v roce 2015 činil 4,219 mil. eur a bude vyplácet dividendy ve výši 0,65 eur na kmenovou akcii

February, 2016

Solvenční ukazatel CET 1 na bázi fully-loaded vzrostl na 12,7 % a objem navržených dividend za celý rok činí 2,515 mil. eur.

Více informací

ING Wholesale Banking přichází!

January, 2016

Od 20. ledna dochází k přejmenování části ING Commercial Banking na ING Wholesale Banking.

Více informací

Ocenění pro ING Bank N.V., Praha od J.P. Morgan

December, 2015

Dovolte nám, abychom se s Vámi podělili o radost z prestižního ocenění Quality Recognition Awards 2015, které ING Bank N.V. Praha získala od společnosti J. P. Morgan.

Více informací