Česká Republika

ING Wholesale Banking

Česká republika je nejvyspělejší součástí skupiny rozvíjejících se středoevropských ekonomik a v HDP na obyvatele a ukazatelích rizika země předčí dokonce i některé západoevropské státy. Přispívá k tomu také schopnost přilákat velký objem přímých zahraničních investic před vstupem do Evropské unie i po něm, rozvinutá infrastruktura a široká dostupnost vzdělané, kvalifikované pracovní síly. Těžiště ekonomické aktivity spočívá ve výrobě a strojírenství, zejména v oblasti automobilů, obráběcích strojů, strojního zařízení, skla a zbraní. K hlavním obchodním partnerům patří Německo, Slovensko, Polsko, Francie a Itálie.

Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992. ING byla jednou z prvních mezinárodních bank na českém trhu a v průběhu let si zde vybudovala silnou pozici v oblasti komerčního bankovnictví. ING WB uspokojuje všechny bankovní potřeby společností, velkých nadnárodních korporací i finančních institucí, svou komplexní nabídkou bankovních produktů a služeb. Mezi jejími zákazníky je mnoho předních českých i zahraničních společností.
Ať už jste klientem z řad institucí nebo firem, ING vám může pomoci posunout se vpřed ve vašem podnikání. Můžete od nás očekávat proaktivní a oddaný přístup směrem k našim zákazníkům. Vaší kontaktní osobou je Relationship mnažer, který vám zprostředkuje přístup ke všem produktovým specialistům, odborníkům v oboru a řešením upraveným na míru. Pokud tedy potřebujete podporu zkušené a uznávané banky, obraťte se na nás.

  • Rozvinuté a silné hospodářství
  • Vedoucí postavení na trhu podnikových úvěrů, kapitálových trhů a služeb treasury
  • Zaměření na klienty – jediná kontaktní osoba – služby upravené na míru  
  • Síť produktových specialistů a sektorových odborníků
  • Aktivní v České republice od roku 1992

Kontaktujte nás

Podrobné informace o našich produktech a službách vám rádi poskytneme na kontaktech:


Naše produkty

Financování pro vaše podnikání (0)

Podnikové úvěry

Díky úvěrům získáte financování pro realizaci velkých investic. ING Commercial Banking vám rychle zajistí požadovaný úvěr.

Více informací

Trhy dluhového kapitálu

Využijte možnosti navýšení kapitálu a rozšiřte si svá řešení financování o investice do dluhového kapitálu. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Financování dodavatelského řetězce

Zajištění hladkého fungování dodavatelského řetězce prostřednictvím kvalitního financování, od místa původu až po místo určení. Vylaďte svůj dodavatelský řetězec pomocí ING Wholesale Banking.

Více informací

Strukturované financování exportu

Zabezpečte svůj majetek díky dlouhodobému strukturovanému financování exportu. ING WB vám pomůže snížit rizika a strukturovat investice.

Více informací

Infrastruktura

Kvalitním zajištěním rizik dosáhnete trvalého zhodnocení vašich investic do infrastruktury. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Kovy a energie

Prostřednictvím strukturovaných transakcí v oblasti kovů a energií dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Přírodní zdroje

Pomocí strukturovaných transakcí v oblasti přírodních zdrojů dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking může pomoci.

Více informací

Energie a rozvodné podniky

Více kapitálu znamená, že můžete rozvíjet nebo transformovat vaše činnosti v oblasti energií a distribuce a lépe plnit přísné normy a cíle. ING CB vám může pomoci.

Více informací

Telekomunikace, média a technologie

Pomocí strukturovaných transakcí v oblasti telekomunikací, médií a technologie dosáhnete maximální návratnosti investic. ING Commercial Banking vám může pomoci - přečtěte si více informací.

Více informací

Financování přepravních aktiv

Efektivní financování vašich potřeb v oblasti dopravy a logistiky pro zvýšení efektivity dodavatelského řetězce. ING Wholesale Banking vám může pomoci.

Více informací

Řiďte svá rizika a aktiva (0)

Přebytečná hotovost

Má-li vaše společnost přebytečnou likviditu a chce investovat do krátkodobé, střednědobé či dlouhodobé budoucnosti, ING Wholesale Banking vám může pomoci.

Více informací

Zajištění úrokového rizika

Využijte zajištění úrokového rizika k rozložení rizik a ke zvýšení likvidity. ING Commercial Banking vám může pomoci

Více informací

Komodity (deriváty)

Podniky s expozicí vůči komoditám se na volatilních komoditních trzích dnes a denně potýkají s nejistými cenami. Podívejte se, jak vám ING WB může pomoci.

Více informací

Zajištění inflačního rizika

Inflační deriváty pomáhají s rozložením či řízením inflačních rizik a tedy i se zlepšením likvidity. ING Wholesale Banking nabízí řadu způsobů, jak se zajistit proti inflačnímu riziku.

Více informací

Úvěrové riziko (deriváty)

Produkty pro zajištění úvěrového rizika a finanční řešení přispívají k řízení úvěrového a finančního rizika jak na rozvinutých, tak na rozvíjejících se trzích.

Více informací

Vlastní kapitál (deriváty)

Tento způsob financování umožňuje zvýšení kapitálu, omezení rizik a získání peněžních prostředků. ING Commercial Bank má strategie na míru vašim potřebám.

Více informací

Řešení vašich provozních potřeb (0)

Platby a inkasa

Ať už jsou vaše platby a inkasa domácí nebo mezinárodní, urgentní nebo nenaléhavé, ING je zde pro potřeby vaší instituce pro provádení vašich transakcí.

Více informací

Bankovní kanály

Bankovní kanály usnadňují vaše řízení hotovosti. ING Commercial Banking vám může pomoci prostřednictvím mnoha on-line bankovních kanálů.

Více informací

Payment factory

Snížení počtu transakcí ušetří vaší bance nebo společnosti čas a peníze. ING Payment Factory to udělá za vás.

Více informací

Řízení likvidity

Jako mezinárodní společnost víte, jak složitý cash management může být. ING může pomoci řídit vaše rizika a platby tím, že zajistí vaši likviditu na optimální úrovni.

Více informací

Akreditivy, inkasa a záruky

Získejte extra jistotu a ochranu při vašich mezinárodních obchodních transakcích s akreditivy, inkasy a zárukami.

Více informací

Rozšiřte své podnikání (0)

Financování akvizic

Podnikové akvizice můžou vést k rastu a zvýšení cen akcí. ING Wholesale Banking může pomoci strukturovat a financovat vaše akvizice.

Více informací

Prestižní ocenění Globální banka roku 2016 získala ING Bank

January, 2017

ING Bank byl udělen prestižní titul Global Bank of the Year 2016 / Globální banka roku 2016. Toto významné ocenění bankovních institucí Best Bank Awards uděluje každoročně časopis The Banker.

Více informací

Základní čistý hospodářský výsledek ING za první čtvrtletí roku 2016 činí 842 mil. eur

May, 2016

Čistý výsledek ING Group za první čtvrtletí 2016 dosáhl, se započtením zisku z lednového prodeje NN Group, 1,257 mil. eur (0,32 eur na akcii).

Více informací

Čistý zisk ING v roce 2015 činil 4,219 mil. eur a bude vyplácet dividendy ve výši 0,65 eur na kmenovou akcii

February, 2016

Solvenční ukazatel CET 1 na bázi fully-loaded vzrostl na 12,7 % a objem navržených dividend za celý rok činí 2,515 mil. eur.

Více informací

ING Wholesale Banking přichází!

January, 2016

Od 20. ledna dochází k přejmenování části ING Commercial Banking na ING Wholesale Banking.

Více informací

Ocenění pro ING Bank N.V., Praha od J.P. Morgan

December, 2015

Dovolte nám, abychom se s Vámi podělili o radost z prestižního ocenění Quality Recognition Awards 2015, které ING Bank N.V. Praha získala od společnosti J. P. Morgan.

Více informací

Základní čistý zisk ING za třetí čtvrtletí 2015 činí 1 092 mil. eur

November, 2015

Základní čistý zisk ING dosáhl ve třetím čtvrtletí letošního roku 1 092 mil. eur. Ve třetím čtvrtletí loňského roku byl čistý zisk 1 123 mil. eur, ve druhém čtvrtletí 2015 pak 1 118 mil. eur.

Více informací

Čistý zisk ING za druhé čtvrtletí 2015 činí 1 118 mil. EUR

August, 2015

Čistý zisk ING za druhé čtvrtletí 2015 činí 1 118 mil. EUR, což představuje 21,1% nárůst oproti druhému čtvrtletí 2014 a 5,8% pokles ve srovnání s prvním čtvrtletím 2015

Více informací

ING vykázala za první čtvrtletí 2015 čistý zisk ve výši 1 187 mil. eur

May, 2015

Čistý zisk ING Bank za první čtvrtletí 2015 činil 1 187 mil. eur, což představuje 43% nárůst oproti prvnímu čtvrtletí 2014 a téměř dvojnásobný nárůst ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím 2014.

Více informací

ING Bank vykázala čistý zisk za rok 2014 ve výši 3 424 mil. eur a začne vyplácet dividendy ve výši 0,12 eur na kmenovou akcii

February, 2015

ING Bank vykázala čistý zisk za rok 2014 ve výši 3 424 mil. eur a začne vyplácet dividendy ve výši 0,12 eur na kmenovou akcii

Více informací

Vedení české ING Bank se ujal Jaroslav Vittek

December, 2014

ING Bank v ČR má od 1. prosince 2014 nového generálního ředitele. Stal se jím Jaroslav Vittek (44), který v předchozích letech zastával stejnou pozici v ING Bank na Slovensku. V nové funkci bude zodpovědný za řízení a rozvoj korporátního i retailového bankovnictví.

Více informací

ING Bank vykázala za třetí čtvrtletí 2014 čistý zisk ve výši 1 123 mil. eur

November, 2014

Čistý zisk ING Bank za třetí čtvrtletí 2014 činil 1 123 mil. eur ve srovnání s 820 mil. eur ve třetím čtvrtletí 2013 a 923 mil. eur ve druhém čtvrtletí 2014.

Více informací

ING s rezervou prošla AQR a zátěžovým testem

October, 2014

ING Bank s rezervou prošla hodnocením kvality aktiv (Asset Quality Review, AQR) a zátěžovým testem, které byly zahrnuty do komplexního posuzování stavu bank ze strany Evropské centrální banky (ECB) a Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA). Výsledek odráží silnou kapitálovou pozici a robustní rozvahu ING.

Více informací

ING Group je součástí předních bankovních indexů

September, 2014

Počínaje dneškem je ING Group zahrnuta do indexů EURO STOXX® Banks Indexa STOXX® Europe 600 Banks Index.

Více informací

Oznámení o změně adresy sídla ING Bank N.V.

September, 2014

Rádi bychom Vás informovali o změně adresy sídla naší společnosti.

Více informací

Hello World!

September, 2014

Čtvrté celostátní setkání „Národního výboru k oslavám 200 let království“ se konalo v sobotu 30. srpna v Maastrichtu.

Více informací

Hlavním ekonomem ING Bank se stal Jakub Seidler

August, 2014

Jeho hlavní činností bude příprava makroekonomických analýz a prognóz ČR a analytická podpora retailového a korporátního bankovnictví ING.

Více informací

ING vykázala za druhé čtvrtletí 2014 čistý zisk ve výši 1 181 mil. eur

August, 2014

Čistý zisk ING Group za druhé čtvrtletí 2014 činil 1 181 mil. eur ve srovnání s 901 mil. eur ve druhém čtvrtletí 2013 a 988 mil. eur v prvním čtvrtletí 2014

Více informací

ING Bank pomáhá při expanzi nadějných holandských firem

July, 2014

ING Bank a Velvyslanectví Nizozemska v ČR pomáhá při mezinárodní expanzi nadějných holandských firem, za její podpory vstupuje na český trh firma FleetShield

Více informací

ING vykázala za první čtvrtletí 2014 čistý zisk ve výši 988 mil. eur

May, 2014

Celkový čistý zisk ING Group za první čtvrtletí 2014 činil 988 mil. eur ve srovnání s 1 170 mil. eur v prvním čtvrtletí 2013 a 493 mil. eur ve čtvrtém čtvrtletí 2013.

Více informací